Категорії
Новини

ЯК ОЧИСТИТИ ДИВАН З КОЖЗАМУ

Диван, як будь-який виріб, вимагає до себе дбайливого ставлення та постійного догляду, якщо ми хочемо, щоб виріб прослужив Вам не один десяток років.

Кожзам може відрізнятися як за кольором, так і за якістю і для всіх видів матеріалу потрібне своє застосування при його очищенні.

Типи шкірозамінників

 • Екошкіра
 • Вініліскожа
 • Апатек

1. Екошкіра.

Винайдена вченими США у 1963 році. Матеріал, який практично не поступається на вигляд натуральним зразкам, отриманий на основі поліуритану, синтетичного волокна.

Якість залежить від товщини мікропористої дихальної плівки на основі бавовни або поліефіру. Чим товщі плівка, тим якісніші експлуатаційні характеристики.

Якщо у Вас з’явилася на поверхні виробу пляма незрозумілого походження, не засмучуйтесь. Візьміть м’який тампон або шматок м’якої тканини, попередньо змочивши його в розчині, приготовленому заздалегідь. 50% розчин спирту (можна горілку або нашатир) розвести наполовину з водою.

Цим розчином можна видалити будь-яку пляму, що з’явилася на дивані. Тільки не намагайтеся здерти шкірзам з його основи, протирайте пляму ніжно та акуратно, тканина має властивість дряпатися.

Не забудьте після очищення протерти поверхню сухою ганчіркою, щоб матеріал був сухим.

Для збільшення терміну експлуатації обробляйте виріб водовідштовхуючими засобами.

Не можна застосовувати при чищенні поверхні засобу із вмістом хлору.

2. Вініліскожа

Складається з полімерних композиційних матеріалів з одностороннім покриттям.

Структура тканини не відрізняється від натуральної шкіри.

Найкращий спосіб чищення для вініліскожі, – це проста м’яка ганчірочка, змочена в мильному розчині. Мильний розчин відмиває практично будь-який бруд.

При сильніших забрудненнях допускаються кошти, які містять аміак.

Вініліскожа не переносить розчинники, при використанні різних розчинників може відбуватися відшарування вінілового покриття від основи.

3. Арпатек

 

Матеріал, розроблений для автомобільної промисловості.

Головною вимогою були особливо високі експлуатаційні якості у поєднанні з ідеальним комфортом.

Згодом матеріал почали використовувати й у меблевій промисловості.

Це тонкий міцний м’який благородний матеріал, що зовні схожий на натуральну шкіру і на дотик нагадує натуральний матеріал.

Складається з поліуретану, поліестру та віскози.

Чиститься звичайним мильним розчином. Змочити шматок м’якої тканини та протирати забруднені місця.

На місцях, які не відмиваються мильним розчином, можна застосовувати засоби, які не містять хлору та розчинника.

Є 13 СПОСОБІВ ОЧИЩЕННЯ ШКІЗАМУ:

 1. Спосіб. При тривалому використанні диванів зі світлими шкірозамінниками, можуть спостерігатися місця, затерті одягом.
 2. Спосіб. Для швидкого видалення забруднень можна використовувати піну для гоління. Потрібно нанести на брудна пляма піну і постаратися втерти її в тканину. Після дати відстоятися деякий час, і протерти сухою ганчірочкою до повного висихання.
 3. Спосіб. Для того щоб диван завжди знаходився у свіжому стані, використовуйте вологі серветки для догляду за шкірою та шкірозамінника.
 4. Спосіб. При утворенні на дивані плям крові використовуйте аміак. 1 ст. л. аміаку плюс 0,5 ч. л. мила для миття посуду на склянку води. Візьміть поролонову губку або зубну щітку і спробуйте за допомогою даного розчину видалити пляму.
 5. Спосіб. Видалити пляму крові можна набагато простіше, так витирають плями з халатів лікарі. Візьміть перекис водню, намочіть тампон і витріть дане забруднення.
 6. Спосіб. Сліди від кулькової ручки можна витерти за допомогою лаку для волосся або засобом для миття вікон. Розпорошити лаком на пляму і протерти сухою серветкою.
 7. Спосіб. Пляма від шоколаду віддаляється за допомогою гліцеринової олії.
 8. Спосіб. Сліди бітуму або смоли можна відмити губкою, змоченою в 90% етиловому спирті або скипидарному маслі.
 9. Спосіб. Сліди від маркера чи фломастеру витирайте меламіновою губкою.
 10. Спосіб. Жирну пляму або пляму від трави можна видалити за допомогою натурального лимонного соку. Можна для профілактики протирати лимонним соком виріб, він надасть блиску шкірзаму.
 11. Спосіб. При забрудненні вином застосовують оцтовий розчин – оцет розводять навпіл з водою. Змоченою в розчині серветкою видаляємо забруднення.
 12. Спосіб. Плями від кави або чаю чистяться спиртовим розчином або горілкою, розведеною з водою 1:10. Протираємо забруднення ганчіркою, змоченою в розчині.
 13. Спосіб. Масляну фарбу можна очистити за допомогою очищеного скипидару, після видалення плями промивають мильним розчином. Не забувайте протирати насухо сухою серветкою після кожної процедури видалення плями.

Кожзам боїться у сирому приміщенні тривалий час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні записи