Категорії
Новини

ЛОФТ

ІНТЕР’ЄР У СТИЛІ ЛОФТ

«Лофт» як стиль інтер’єру має американське коріння. У перекладі з англійської loft  означає «горище». Це приміщення (фабрика, склад) переобладнане під житло. Мінімум перешкод, максимум простору – ось основні характеристики даного стилю.

Ідея використання занедбаних мануфактур як житлові або робочі приміщення виникла ще в сорокових роках 20-го століття, коли ціни на землю в центрі міста різко зросли, і підприємства змушені були перебратися на околицю. Занедбані приміщення з превеликим задоволенням окупували люди творчих професій, розбудовуючи їх під студії та майстерні. Умови були ідеальними: вільний простір, високі стелі, гарне освітлення та, звичайно, низька орендна плата. До 50-х років лофти набули неймовірної популярності. Колишні склади та фабрики тепер на піку моди, в них зосереджується все творче життя Нью-Йорка: відомі модельєри перетворюють їх на свої студії, влаштовують у лофтах покази, художники організовують у них свої виставки або використовують як майстерні. Яскравим прикладом є «Фабрика» Енді Уорхола, в якій у 60-х роках набув своєї популярності поп-арт.

Основною концепцією стилю є створення контрасту, поєднання протилежностей. Наприклад: старі цегляні стіни, труби, неприкриті вентиляції, буржуйки, сходи відмінно комбінуються з сучасними елементами в стилі «хай-тек» або «поп-арт» (сучасна техніка, фурнітура, яскраві елементи декору, дзеркала і метал).

ХАРАКТЕРНІ ОЗНАКИ

  • Індустріальні особливості інтер’єру. Голі, необроблені стіни, особливо цегляні – улюблені прийоми, які використовуються дизайнерами при створенні даного стилю.
  • Відкрите планування та абсолютна відсутність перегородок. Кухня, спальня та вітальня затишно розташовані у просторому приміщенні. Функцію зонування виконує меблі.
  • Поєднання протилежностей: старого та нового, класичного та авангардного. Грубість приміщення компенсується ультрамодними тенденціями.
  • Меблі повинні бути функціональними і акцентними. Антикваріат можна відмінно поєднувати із сучасною технікою.
  • Ще однією особливістю стилю “лофт” є світлі високі стелі. Приміщення має бути вільним та світлим.
  • Аксесуари, під час виборів яких можна надати повну свободу фантазії. Це можуть бути найнезвичайніші предмети.

Стиль «лофт» відмінно підійде тим, хто любить свободу та ненавидить стандарти. Прихильниками цього стилю виступають як художники, модельєри та фотографи, так і просто творча молодь, любителі галасливих вечірок та економні люди, оскільки обладнання житла у стилі «лофт» не потребує великих витрат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні записи