Зразки тканин

Шкірзамінник, Велюри, Гобелени, Жаккарди, Замша, Полікоттон, Флокі, Шеніл, Шкіра.

Головним у виборі оббивки майбутнього дивана повинен бути основний критерій – призначення дивана. Для того, щоб вибір не розчарував Вас і диван служив Вам довгий час, необхідно вибрати “правильну”, з точки зору використання дивана, оббивку, і не помилитися з дизайном за кольором.

Розглянемо кілька найбільш поширених типів оббивок для різних варіантів використання дивану.

Для оббивки дивана, який використовується щодня, як спальне місце, дуже важлива зносостійкість матеріалу. Найкраще в цій якості зарекомендували себе тканини, що мають у своєму складі, як синтетичні (поліамід, поліестер та ін), так і натуральні (бавовна, льон, шерсть та ін) волокна. Такий склад тканини дозволяє забезпечити не тільки відмінний зовнішній вигляд дивана, але його чудові експлуатаційні властивості. Жакарди чи шенілли – ось найбільш вдалий вибір. Жакардові тканини виглядають дорого та вишукано, вони довговічні, міцні та красиві. Тканини з шеніл відносяться до жаккардового типу, але м’якіші і нагадують велюр. Для любителів тепла та затишку як оббивка для дивана ідеально підійде шенілова тканина

Для дитячої кімнати краще вибрати диван з оббивкою з набивної бавовняної тканини. Бавовняні тканини екологічні, красиві, міцні та не вимагають додаткового догляду. Для продовження терміну служби дивана з оббивкою з бавовняної тканини бажано щоб тканина була із захисним покриттям. Такі тканини прості у догляді та довговічні. Слід звернути увагу на дивани зі знімними чохлами. Це ідеальний вибір для дитячої кімнати. Чохли з бавовняної тканини можна прати, що значно полегшує догляд диван, вони відносно недорогі. А можливість замовивши новий чохол на диван, змінити інтер’єр дитячої кімнати – додатковий бонус.

У вітальні доречно поміщати меблі не тільки представницькі, але й невибагливі в експлуатації. Вдалим вибором будуть м’які меблі з оббивкою з тканин із достатнім вмістом синтетичних волокон. Тому шенілли, велюри або флоки підійдуть ідеально. Ці тканини мають високі експлуатаційні якості та досить легкі у догляді. М’які меблі з оббивкою з таких тканин є показником гарного достатку та бездоганного смаку господаря будинку. Але для правильного вибору оббивки м’яких меблів важливими є й інші фактори – місце розміщення Вашого дивана або крісла, наявність домашніх тварин та інше. Зокрема, якщо місце, відведене для дивана, потрапляє в зону прямого дії сонячних променів, то доцільно вибирати тканини, забарвлення яких стійке до вицвітання. Якщо в будинку є тварини, то краще не вибирати тканини з великим плетінням і слабкою стійкістю до пилінгу.

Для правильного вибору оббивної тканини, крім складу та технічних характеристик, необхідно враховувати і наявність на тканини захисного покриття. Захисне покриття збільшує термін служби виробу та спрощує догляд за ним. Інноваційні технології дозволили створити захист для тканин нестандартного принципу дії. Навколо кожного волокна створюється невидима оку захисна оболонка, яка на молекулярному рівні перешкоджає проникненню в тканину вологи та пилу. Захист тим краще, чим щільніша поверхня тканини. Але тканина продовжує “дихати”, оскільки покриття, впливаючи на кожну нитку окремо, не “запечатує” оббивку. Лідерами на ринку розробок захисних покриттів для тканин є фірма. “Дюпон”  із захисним покриттям Teflon та фірма “3М” із покриттям Scotchgard.

Все ж таки, захисні покриття не є панацеєю для всіх типів тканини. Жаккарди, через достатню легкість у догляді, майже не вимагають захисної обробки, а для набивних тканин Scotchgard майже незамінний. із вмістом штучних волокон більше 50%.

Вибираючи тканину із захисним покриттям, слід пам’ятати, що будь-яке покриття втрачає згодом свої захисні властивості. Покриття Teflon і Scotchgard лише спочатку полегшать догляд за виробом. Тому, вибираючи тканини із захисним покриттям, ретельно зважте всі “за” та “проти”.

Важливо пам’ятати – догляд за оббивкою починається не після появи плям та забруднень, а безпосередньо у меблевому магазині, у процесі вибору тканини для дивана чи крісла.

Для того, щоб уберегтися від додаткових витрат і полегшити для себе догляд за меблями, необхідно, вибираючи тканину для оббивки, уважно ознайомитися зі складом матеріалу, рекомендаціями виробника, символами догляду. Всі ці відомості містяться на етикетці, що додається до дивана. При необхідності, можна звернутися до менеджера магазину за докладнішими рекомендаціями щодо догляду.

Пропонуємо ознайомитися зі значеннями найпоширеніших термінів, які слід знати, щоб не помилитися при виборітканини для  оббивкиВаших меблів.

Профілактичний догляд.

Для підтримки меблів у належному стані рекомендується регулярне чищення поверхні тканини меблевою щіткою з м’яким волоссям або видалення пилу за допомогою пилососа (режим роботи – щадний).

Локальні забруднення.

При видаленні локальних забруднень (плям) необхідно суворо дотримуватися рекомендацій виробника або постачальника тканини. Пам’ятайте:

1. Можна досягти кращого результату чищення, якщо видалення плям проводити одразу після забруднення.

2. Перед застосуванням перевірте дію засобу для чищення на невеликій, непомітній ділянці. Нанесіть засіб та дочекайтеся висихання.

3. Засіб для видалення плям слід наносити на пляму, не втираючи у поверхню у напрямку від краю до центру.

4. Щоб уникнути появи розлучень на тканині, не бажано замивати забруднену ділянку великою кількістю води.

5. Для видалення забруднень зі знімних чохлів краще скористатися послугами спеціальних хімчисток.

Загальні забруднення

Тканина прати (якщо така можливість передбачена виробником) слід повністю, а не окремими ділянками. Зокрема, ця рекомендація відноситься до знімних чохлів. Щоб уникнути порушення забарвлення і структури тканини не рекомендується використовувати засоби для чищення, що містять відбілюючі компоненти. Для більшості тканин, до складу яких входить багато натуральних волокон, потрібен щадний віджим, також не рекомендовано сушіння під прямим сонячним промінням.

Потрібно враховувати, що по-справжньому якісна, дорога тканина вимагає відповідного ставлення до себе. Тому, якщо в рекомендаціях по догляду на тканині, що сподобалася, буде вказано єдиний значок – сухе чищення, не варто дивуватися. Це свідчення того, що при правильному догляді оббивка з цієї тканини прослужить Вам довгі роки.

При виборі дивана є важливим, а найчастіше і визначальним наш вибір фактором, є його вартість. У деяких моделях левову частку вартості (іноді до 60%) становить вартість оббивної тканини. Хотілося б розуміти, за що ми платимо.

Якісна тканина, що добре зарекомендувала себе від відомого виробника, не може коштувати дешево, заперечувати це твердження ніхто не буде. Недарма у нас кажуть: “Дешова рибка – погана юшка”. Тому відзначимо фактори, які безпосередньо формують вартість тканини.

Основний показник – співвідношення натуральних та синтетичних волокон. Чим вище у тканині вміст натуральних волокон, тим вона дорожча. Однак, це не означає, що вартість стовідсотково бавовняних тканин з набивним малюнком буде вищою за вартість велюру або шеніл з вмістом натуральних волокон до 30 відсотків.

Від таких показників, як тип тканини та складність технологічного процесу, безпосередньо залежать чудові властивості (зносостійкість, кольоростійкість та ін.) кінцевого продукту.. Чим вище ці показники, тим дорожча тканина.

Далі, вартість однакових за властивостями та складом тканин може відрізнятися радикально. На відміну у вартості найчастіше впливає країна та ім’я виробника. Вікові європейські традиції виробництва тканин є додатковою гарантією якості. Тому тканини, виготовлені в Італії чи Іспанії, поза конкуренцією.

Наявність захисного покриття також безпосередньо впливає на вартість оббивної тканини. Вартість тканини, обробленої покриттями Teflon та Scotchgard, зростає в середньому на 1 долар за погонний метр.

І хоча в Україні, на відміну від Заходу, така цінова складова, як мода, раніше не грала визначальної ролі у збільшенні вартості тканини, все більше покупців хочуть мати не лише надійні, зручні та красиві, а й “модні” меблі.

Тканина – основа моди і в одязі, і в інтер’єрі. Багато в чому, дизайн меблевих тканин – фактура тканини, забарвлення, що відображає модні тенденції в одязі. Але, на відміну від моди на одяг, модні оббивні тканини залишаються популярними протягом двох, а то й трьох років. З цим пов’язаний і неминущий попит на монохромні оббивні тканини – вони завжди актуальні та сучасні. Це пов’язано з тим, що їх легко комбінувати, вони добре лягають як на м’які, так і на прямі, строгі форми меблів. Лише колірні уподобання можуть змінюватися. Якщо теплі, пастельні тони були кращі минулого сезону, то сьогодні на піку популярності яскраві, соковиті насичені кольори. Лідирують помаранчеві, червоні, сині кольори, а також усі їхні відтінки та поєднання. На перше місце виходить змішання стилів та фактур. Шорсткі і ворсисті тканини поєднують з гладкими і блискучими, легкі і повітряні – з щільними і рельєфними. Завдяки новим технологіям з’єднують, на перший погляд тканини, що не поєднуються такі, як шовк і букле. Комбінуючи їх, отримують той контраст, який і робить тканину ультрасучасною і модною. Зараз модно прикрашати і саму тканину. Різноманітності варіантів немає кінця – це і вишивка, аплікації, клаптики з іншої тканини, металізовані нитки, шматочки хутра … У оббивних тканинах, як ніколи, актуальне змішання стилів і фактур. Немає жодних загальноприйнятих норм, стильових догм. Сьогодні важливою є гра, натхнення.

Сподіваємось, що наші поради допоможуть Вам. А втім, прислухайтеся до поклику серця, сміливо експериментуйте та не помилитеся. Ваш індивідуальний вибір і є найправильнішим.