Категорії
Новини

СРЕДИЗЕМНОМОРСЬКИЙ СТИЛЬ

СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ:

Середземномор’я – історичний регіон, розташований у басейні Середземного моря – об’єднує країни двох континентів: Африки та Євразії, а також прилеглі острови та архіпелаги: Кіпр, Кріт, Сицилію, Сардинію та багато інших.

Середземноморський стиль – це неповторне поєднання італійської класики, французької романтики, грецької простоти, єгипетських та східних мотивів. Такі різні, здавалося б, культури, сплітаючись докупи, додадуть вашому будинку зовсім інший, теплий, неповторний настрій.

ОСОБЛИВОСТІ СТИЛЮ:

КОЛІР І ТЕКСТУРА

Середземноморському стилю властиві натуральні кольори. Грецькі мотиви спостерігаються в холодних тонах, таких як: білий, лимонний, всі відтінки синього, змішані із зеленим і, як акцент, насичений червоний або червоний колір. Основне колірне рішення – чергування білого із синім: наприклад, синя віконна рама на білій стіні. Стіни та стеля грубо оштукатурені. На підлозі – теракотова плитка. Італійська тематика проявляється у теплих тонах: поєднання коричневого, помаранчевого, теракотового. Також, не залишаємо без уваги оливковий та пляшково-зелений відтінки. Золотисті акцентні відтінки нададуть інтер’єру романтичного східного характеру. Фактурні стіни в кімнатах та викладена малюнком кольорова керамічна плитка на кухні та ванній кімнаті зроблять інтер’єр закінченим.

Найбільш поширеними є камінь та натуральне дерево. Ці матеріали беруть свою історію на Тоскані, де прибережні будинки зводилися саме з них. Найбільш характерні породи – це сосна та дуб, лаковані або у натуральному, природному вигляді. Досягнення прогресу в середземноморський стиль вписуються насилу, традиції передаються з покоління в покоління, звідси пристрасть до антикваріату, у тому числі й старовинних меблів.

МЕБЛІ

Архаїчна простота – ось ключ до створення інтер’єру у середземноморському стилі. Це повинні бути міцні меблі, бажано ручної роботи, з дерева (дуб або сосна), з мінімумом оббивки. Для вітальні підійде диван з відкритим дерев’яним каркасом, а в кухні добре виглядатиме фарбований буфет з ефектом старіння. Ковані столики – з лакованим залізним каркасом та стільницею з кахлів нагадають нам Італію, а грецький стиль в інтер’єрі підкреслять стільці з очеретяними сидіннями.

АКСЕСУАРИ

Важливо пам’ятати, що інтер’єр у середземноморському стилі насамперед функціональний. Текстилю напрочуд мало. Навіть фіранки – це рідкість, замість них на вікнах віконниці. Тканини зустрічаються лише в оформленні спальні: білі вишиті покривала, мереживні наволочки, пов’язані вручну доріжки. Для столової білизни використовують льон або бавовну, скатертини та серветки однотонні, в смужку або клітинку. Квіткові мотиви майже використовуються.

Як аксесуари на кухні часто використовується розписаний керамічний посуд, який виставляють на відкритих стелажах, буфетах або вішають на стіни.

СТІНИ

Про них хочеться поговорити окремо. Типовий матеріал обробки стін приміщення в середземноморському стилі – венеціанська штукатурка. Її фактурність з ефектом ручної роботи робить інтер’єр одночасно розкішним і простим. Для середземноморського стилю також характерні арочні отвори.

Це можуть бути як реальні отвори, так і «фальшиві» – декоративні поглиблення, наприклад, на кухні у стіні біля плити, які можуть бути виконані у вигляді фрески.

«Умиротворення» – ось слово, що якнайкраще передає характер даного стилю. Відтворити середземноморський стиль у себе вдома дуже просто! Він добре підійде як романтичним натурам, так і шанувальникам практичного комфорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні записи